Новости

21/01/2015
falanga4

Фановите предвидуваат неизвесен меч, со среќен крај

На 7-от натпреварувачки ден на СП во Катар, Македонија го игра мечот од четвртото коло. По трите победи, денес не очекува деби дуелот со репрезентацијата на […]
21/01/2015
makedonija_publika

Потсетуваме на видеото кое допре до многу љубители на ракометот

Ве потсетуваме на едно убаво видео од пред три години, од ЕП 2012 во Србија, каде нашата репрезентација го освои 5-то место. Видео за кое секој […]
21/01/2015
Dejan_Manaskov

Видео: Ремек делото на Мојсовски-Стоилов-Манасков

Ремек делото на нашите ракометари се најде во топ 5 на вчерашниот ден. За оние што пропуштија, можат да го погледнат на следното видео.
21/01/2015
mkd_vs_cro

Бaлкaнскa рaкoметнa биткa

Во дерби дуелот од 4-то коло во групата Б, ќе се сретнат Македонија и Хрватска. Двете репрезентации непоразени влегуваат во овој дуел. Меч кој најверојатно ќе […]
21/01/2015
sudii_ceska

Чешки судии на натпреварот помеѓу Македонија и Хрватска

Чешките судии Јиржи Новотни и Вацлав Хорачек ќе го водат натпреварот на нашата репрезентација против Хрватска. На записничката маса се: Петер Зишелшмид (Германија), Рамон Гаљего (Шпанија) […]
21/01/2015
qatar_2015

СП Катар 2015: Ден 7 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од нашата половина – група А и Б. Нашето внимание е секако насочено кон мечот Македонија – Хрватска, кој е со […]