Новости

21/04/2015

Илија Крстевски: Желни сме да се надигруваме со сите екипи и да победуваме

Тимот на МакРакомет имаше можност да поразговара со десното крило на РК Тинекс Пролет, Илија Крстевски, разговор во кој Крстевски ги сподели со нас неговите почетоци, […]
21/04/2015

Одредени се полуфиналните двојки во женскиот Куп на Македонија

На денешната ждрепка во просториите на РФМ беа одредени полуфиналните двојки во женскиот Куп на Македонија. Во едното полуфинале ќе се најдат двете екипи на Вардар, […]
21/04/2015

Билетите за Франција по 200 и 300 денари

На вчерашната седница, УО на РФМ ги определи цените на билетите за квалификацискиот натпревар против Франција. Натпревар во кој македонските навивачи за 200 и 300 денари […]
21/04/2015

Познати полуфиналистите во Купот на Македонија

Овој викенд заврши натпреварувањето по групи во Купот на Македонија, при што се познати полуфиналистите кои ќе се борат за првото место и освојувањето на националниот […]
20/04/2015

ДЕН ПОТОА: ЦРВЕНО-ЖОЛТА РАПСОДИЈА ВО СРЦ КАЛЕ

Вистински ракометен празник овој викенд во Скопје. Нашата женска младинска репрезентација го освои првото место на квалификацискиот турнир со максимален број на победи од исто толку […]
19/04/2015

Вардар остана без Фајнал 4

Во жесток, и целосно изедначен натпревар, ракометарите на Вардар не успеаа во обидот да се пласираат на завршниот турнир во Келн. Пораз од 33-31 од одличната […]