Новости

23/01/2015

Четвртата победа ни ја носи Словенија во 1/8 финалето

Македонската ракометна репрезентација со триумф ја заврши групната фаза на СП во Катар, славејќи со 36-32 над Австрија за заслужено освојување на второто место во групата […]
23/01/2015

Последно коло: Македонија – Австрија

Репрезентацијата на Австрија е последниот противник во групната фаза на светското првенство. Натпревар во кој ќе решава за кој ќе се најде на второто место во […]
23/01/2015

Мојсовски: Со дисциплинирана игра до победа

Наумче Мојсовски добро ги познава квалитетите на денешниот противник, и предвидува како и на кој начин нашата машка ракометна репрезентација може да стигне до победата. „Задоволни […]
23/01/2015

Обрван: Нема да калкулираме, одиме на победа

Во пресрет на денешниот натпревар против селекцијата на Австрија, нашиот селекторот Ивица Обрван без многу дилеми и калкулирања, туку мирно и сконцентирано до победа и обезбедување […]
23/01/2015

Дански судии ќе ни судат против Австрија

Данските судии Мадс Хансен и Мартин Гјединг ќе ни судат на денешниот натпревар против репрезентацијата на Австрија. Знаејќи го искуството на судиите, денес очекуваме фер и […]
23/01/2015

Јохансен: Посакувам победа на денешната средба и освојување на второто место

Таборот на нашиот денешен противник се подготвува за пресметка, а се надева и на реванш за сите порази во минатото. Австрискиот селектор Патрекур Јоханесон посакува одмазда, […]