Новости

25/04/2015

Прва меѓусебна пресметка на РК Вардар и РК Металург во македонското првенство

Во рамките на 4-тото коло од завршницата на македонското првенство, денес се сретнуваат екипите на РК Вардар и РК Металург. Екипата на РК Вардар, на домашен […]
25/04/2015

Селекторот Неделковски го објави списокот на младинците за Унгарија

В.Д. Селекторот на младинската репрезентација на Македонија Влатко Неделковски го објави списокот на ракометари за пријателскиот турнир во Унгарија. Турнирот ќе се одржи во Дабас, од […]
24/04/2015

ЖРК Металург го пречекува вториот тим на ЖРК Вардар

Екипата на ЖРК Металург на домашен терен утре ја пречекува екипата на ЖРК Вардар 2. Натпреварот ќе се одигра во спортската сала во Автокоманда со почеток […]
23/04/2015

Започна продажбата на билети за натпреварот Македонија – Франција

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба билетите за натпреварот на нашата репрезетнација против Светскиот првак Франција, во рамките од 33-то коло од квалификациите за […]
22/04/2015

Стојчевски постигна 9 погодоци, но сепак недоволни за полуфинале

Македонскиот интернационалец Никола Стојчевски одигра уште една блескава партија во шведскиот Редбергслидс, во која постигна 9 погодоци, кои сепак не беа доволни за позитивен резултат и […]
22/04/2015

Екипата на Зомимак-М ја пречекува екипата на Вардар

Екипата на Зомимак-М денес ја пречекува екипата на Вардар која го игра својот втор натпревар од плеј-оф фазата, откако истиот беше одложен заради обврските што ги […]