Новости

20/11/2017

(Видео) Борко Ристовски во Топ 5 одбрани во ЛШ!

Големата Барселона загуби на гостувањето кај Пик Сегед (31:28), во кое македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски одигра само во второто полувреме. Полувреме во кое забележа неколку интервеции, […]
20/11/2017

(Видео) Луда завршница во Нант, Лазаров одличен!

Кире Лазаров со својот Нант издвојуваа важна победа над ППД Загреб (28:27), во рамките од натпреварот во 8-то коло на Лигата на шампионите. Во еден крајно […]
20/11/2017

(Видео) Драгана Цвијиќ со најдобар погодок на колото во ЛШ!

Македонскиот шампион, ЖРК Вардар со победата над Турингер (29:21) го задржа максималниот ефект и се искачи на врвот во својата група, по одиграното 6-то коло во […]
20/11/2017

(Видео) Вуко Борозан во идеалниот тим на ЛШ!

Ракометарите на Вардар со големата победа над германскиот шампион, Рајн Некар Левен уште еднаш покажаа зошто се актуелни шампиони во Лигата на шампионите. А Вуко Борозан […]
04/11/2017

РК Вардар му гостува на незгодниот Кристијанштад

Актуелниот македонски и европски првак, екипата на Вардар денеска гостува во Шведска кај незгодниот Кристијанштад. Нашиот првак во овој двобој е апсолутен фаворит и се освен […]
03/11/2017

Гонзалес: Заминувам во ПСЖ, но останувам селектор на Македонија!

Тренерот на шампионот РК Вардар, Раул Гонзалес по крајот на сезоната ќе се раздели со „црвено-црните“ и ќе замине во францускиот гигант, екипата на ПСЖ. „Јасно […]