Новости

11/03/2015

Вардарки сепак пресилни за девојките од Автокоманда

Денес шампионот ЖРК Вардар му гостуваше на ЖРК Металург во Автокоманда, натпревар во кој издојуваа уште една победа во домашното првенство, со 22:31. Уште на почетокот […]
11/03/2015

Дејан Манасков ќе се врати во Македонија, но во Вардар

Официјално на веб страната на Вардар објавија дека левото крило на репрезентацијата на Македонија, Дејан Манасков од следната сезона ќе биде дел од нивната епипа, и […]
11/03/2015

Ракометарките во третиот шешир за квалификациите за ЕП 2016

Македонската женска ракометна репрезентација е сместена во третиот шешир за ждрепката за квалификациите за Европското првенство во 2016 година, кое ќе се одржи во Шведска. Во […]
10/03/2015

Нoв пoчетoк или тaжен крaј зa Метaлург?

И додека навивачите на Вардар, во Скопје и ширум Македонија, полека ги зафаќа еуфорија пред дуелите со Висла Плок, во 1/8 финалето на ЛШ, на другиот […]
10/03/2015

Резултати од 15-то коло од машката ВИП Супер лига

Со одигрувањето на вчерашниот натпревар помеѓу Тинекс Пролет и Охрид, во кој убедливо славеа скопјаните со 28:21, заврши 15-то коло од машката ракометна ВИП Супер лига. […]
09/03/2015

Андреа Пенезиќ во „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ

Левиот бек на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ е прогласена за една од трите ѕвезди на 9-то коло во женската ракометна Лига на шампионите во изборот на […]