Новости

27/04/2015

Кире Лазаров: Ќе го дадеме најдоброто од нас

Денес нашата сениорска репрезентација имаше собир во пресрет на двата квалификациски натпревари со големата Франција. Избраниците на селекторот Ивица Обрван денеска и утре ќе одработат по […]
27/04/2015

Познати полуфиналните двојки во Купот на Македонија

Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија беа извлечени полуфиналните двојки во рамките на завршните натпревари од Купот на Македонија. Полуфиналните двојки се: РК Тинекс […]
27/04/2015

Комплетирано четвртото коло од плејофот, следува пауза

Со вчерашниот натпревар помеѓу екипите на Тинекс Пролет и Прилеп 2010, заврши четвртото коло од македонскиот плејоф. Натпревар во кој ракометарите на Тинекс Пролет уште на […]
25/04/2015

Девојките на ЖРК Металург ,,ја угостија” екипата на ЖРК Вардар 2

Екипата на ЖРК Металург го совлада вториот тим на ЖРК Вардар со убедливи 27:14 (13:3). Иако овој натпревар важеше за  дерби на колото, сепак според прикажаната […]
25/04/2015

Очекувана лесна победа на Вардар против Металург

Oчекувaнo, леснa пoбеда нa Вaрдaр вo дуелoт сo Метaлург вo 4-тo кoлo oд мaкедoнскoтo рaкoметнo првенствo. Лесни и убедливи 26-18, сaмo зa пoтврдa нa квaлитетoт. Вaрдaр […]
25/04/2015

Филип Талески: Нема лесно да се предадеме, ќе се бориме до самиот крај

Во пресрет на денешното македонско “дерби“ нашиот најталентиран ракометар Филип Талески најавува борбеност без оглед на ослабениот тим на Металург во сооднос на фаворитот Вардар. Голем […]