Новости

03/05/2015

Македонија поразена во Тулуз

Машката ракометна репрезентација на Македонија, го претрпе и вториот пораз од селекцијата на Франција со резултат 35:24 (17:10), во рамките на квалификациите за Европското првенство во Полска. […]
03/05/2015

Тоне машката младинска репрезентација

Македонската младинска репрезентација со пораз го заврши учеството на ракометниот турнир што се одржа викендов во Дабас, Унгарија. Репрезентацијата на Македонија одигра 3 натпревари и нанижа […]
02/05/2015

Нов пораз на македонските јуниори

Македонската ракометна селекција (играчи 1996 годиште) викендов настапува на силен турнир во Дабас, Унгарија, каде за противници ги имаат своите врсници од Унгарија, Хрватска и Норвешка. […]
02/05/2015

Нов дуел со Франција за ракометно уживање

По одличниот меч против веројатно најдобрата ракометна генерација на сите времиња, кој за жал не беше крунисан со позитивен резултат, Македонија во недела ја очекува реванш […]
30/04/2015

Ивица Обрван: Бевме блиску до изнeнадување, но искуството пресуди

Нашата репрезентација им пружи силен отпор на големата Франција, во сите 60 минути нашите ракометари беа рамноправни и одлично се држеа против француските ѕвезди. Но сепак […]
30/04/2015

Манасков и Георгиевски блескаа на вчерашниот натпревар

На вчерашниот натпревар против Светскиот шампион Франција, Дејан Манасков и Гоце Георгиевски прикажаа одлична игра, како во одбраната, така и во нападот. Нашето лево крило, Гоце […]