Новости

24/01/2015
falanga3

Одлично видео кое никого нема да остави рамнодушен

Уште едно одлично видео на IP14 продукцијата за тековното СП во Катар, кое никого нема да остави рамнодушен. Ова не е прво видео, сите добро знаеме […]
24/01/2015
Qatar 2015 M5 SLO vs CHI

Кои се најопасните играчи кај Словенците?

Иако на сите ни е јасно дека ракометот е екипен спорт и една репрезентација може да победува само ако има силен колектив, сепак во речиси секоја […]
24/01/2015
vugi i zuti

Вуги пред психолошки најтешкиот меч во кариерата

Тежок меч ја очекува македонската ракометна репрезентација во 1/8 финалето на СП во Катар, Противник е извонредно квалитетната репрезентација на Словенија. Но на еден наш репрезентативец, […]
24/01/2015
qatar_2015

СП Катар 2015: Ден 10 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од групите Ц и Д. Дерби на денот е во групата Ц, каде се среќаваат Шведска – Франција во директен дуел […]
23/01/2015
petar_angelov_qatar

Обрван: Горд сум на Петар Ангелов

Селекторот упати комплименти на адреса на голманот Петар Ангелов, кој се прикажа во добро светло откако влезе во игра на местото на Борко Ристовски. „Ангелов влезе […]
23/01/2015
qatar_2015

СП Катар 2015: Ден 9 – Резултати и табела

Заврши и деветтиот натпреварувачки ден на светското ракометно првенство во Катар. Ден во кој нашата репрезентација ја забележа четвртата победа против репрезентацијата на Австрија, со која […]