Новости

25/01/2015
mkd_vs_slo

Одиме на победа!

На СП во Катар, денес за почнува елиминациската фаза – започнуваат 1/8 финалните дуели. Велат ова е вистинскиот почеток на првенството. Така е и за Македонија, […]
25/01/2015
kire i gajikj

Македонија – Словенија: Сите досегашни мечеви

Македонија и Словенија се сретнале само 3 пати во изминативе 25 годинина официјални средби. Прв пат, во баражот од квалификациите за ЕП 2008, кога во двата […]
25/01/2015
provokacija_za_vugi

Зорман го провоцира Вуги

Немa крaј нa Слoвенечките прoвoкaции. Еден oд глaвните aдути нa Слoвенците, Урoш Зoрмaн, нa свoјoт твитер прoфил oбјaви сликa сo некoректнa пoрaкa упaтенa кoн Ренaтo Вугринец. […]
24/01/2015
qatar_2015

СП Катар 2015: Ден 10 – Резултати и табела

Со мечевите од 5-то коло во групите Ц и Д завршија натпреварите од групната фаза на СП во Катар, По што познати се сите осмина-финални двојки. […]
24/01/2015
HANDBALL-WC-2015-SLO-QAT

Борис Дениќ: Јоновски и Марковски не можат да го сопрат Зорман

Осмина-финалниот дуел меѓу Македонија и Словенија, покрај жестока битка на теренот меѓу играчите, ќе донесе и надмудрување од клупите, меѓу Борис Дениќ и Ивица Обрван. И […]
24/01/2015
macedonian_players

Учинокот на репрезентативците на Македонија по групната фаза

Играч Вкупно постигнати голови Оценка на МакРакомет (1-5) Коментар Д. Манасков 20 5 Манасков на ова првенство конечно покажува зрелост. Прецизен, агилен во одбраната и убоит […]