Новости

18/04/2015

Вардар брка изненадување во Полска

Еден натпревар го дели Вардар од остварување на зацртаната цел пред почетокот на овогодинешното натрпеварување во Лигата на Шампиони – пласман на Фајнал 4 турнирот. Киелце […]
17/04/2015

Утре започнуваат натпреварите од Купот на Македонија

Овој викенд започнуваат натпреварите од Купот на Македонија. Вкупно 16 екипи кои се поделени во 4 групи ќе се борат за полуфиналните и финалните натпревари од […]
17/04/2015

Македонија со победа ги отвори квалификациите за ЕП во Шпанија

Македонската младинска репрезенација со победа ги отвори квалификациите за пласман на Европското првенство кое летово ќе се одржи во Валенсија, Шпанија откако во еден тежок и […]
17/04/2015

Скопје – домаќин на квалификациски турнир за ЕП до 19 години

Започнувајќи од денес, овој викенд нашиот главен град ќе биде домаќин на квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство што ќе се одржи во Валенсија, Шпанија […]
16/04/2015

Заслужено признание – Стоилов играч на колото

Во рамките на првото коло од четвртфиналните натпревари во лигата на шампионите пивотот на РК Вардар и репрезентативецот на Македонија, Стојанче Стоилов доби признание за најдобар […]
15/04/2015

Трите бода заслужено останаа во Автокоманда

Екипата на РК Металург стигна до третата победа по ред во завршната фаза од македонското првенство, победа која е од огромно значење за разврската за освојување […]