Новости

11/05/2015

Анреа Пенезиќ по 5-ти пат во „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ

Хрватската интернационалка Андреа Пенезиќ повторно заслужено се најде меѓу трите најголеми ѕвезди на колото во Лигата на шампионите. По одличните две партии на Ф4 турнирот во […]
11/05/2015

Лејно повторно во Топ 5 одбрани, за заокружување на одличната сезона

Голманката на ЖРК Вардар, Амандин Лејно повторно се најде на Топ 5 листата од најдобри одбрани во Лигата на шампиони, овојпат од Ф4 турнирот во Будимпешта. […]
09/05/2015

Будуќност останува “ноќна мора“ за ЖРК Вардар

Сепак Будуќност останува “ноќна мора“ за нашите ракометарки, кои денес не успеа да се одмаздат и да ја издвојуваат првата победа против црногорките. Натпревар во кој […]
09/05/2015

Ања Алтхаус е подготвена за дуелот со Драгана Цвијиќ

Нашиот пикер Ања Алтхаус е подготвена за дуелот со Драгана Цвијиќ, дуел кој очекуваме конечно нашата ракометарка да издвојува победа. Откако дојде на клупата помошниот тренер […]
09/05/2015

Сираба Дембеле: Време за одмазда!

Вчера француската репрезентативка Сибара Дембеле, беше прогласена за најдобото лево крило во „дрим-тимот“ на Лигата на шампионите.. Нешто што не израдува сите, но Дембеле како што […]
08/05/2015

Антонио Апостоловски: Имаме шанса и таа треба да ја искористиме

    Екипите на РК Металург и РК Тинекс Пролет, утре ќе ги одмерат силите во меѓусебен дуел, кој ќе се одигра во спортската сала во […]