Новости

21/04/2015

Познати полуфиналистите во Купот на Македонија

Овој викенд заврши натпреварувањето по групи во Купот на Македонија, при што се познати полуфиналистите кои ќе се борат за првото место и освојувањето на националниот […]
20/04/2015

ДЕН ПОТОА: ЦРВЕНО-ЖОЛТА РАПСОДИЈА ВО СРЦ КАЛЕ

Вистински ракометен празник овој викенд во Скопје. Нашата женска младинска репрезентација го освои првото место на квалификацискиот турнир со максимален број на победи од исто толку […]
19/04/2015

Вардар остана без Фајнал 4

Во жесток, и целосно изедначен натпревар, ракометарите на Вардар не успеаа во обидот да се пласираат на завршниот турнир во Келн. Пораз од 33-31 од одличната […]
18/04/2015

Вардар брка изненадување во Полска

Еден натпревар го дели Вардар од остварување на зацртаната цел пред почетокот на овогодинешното натрпеварување во Лигата на Шампиони – пласман на Фајнал 4 турнирот. Киелце […]
17/04/2015

Утре започнуваат натпреварите од Купот на Македонија

Овој викенд започнуваат натпреварите од Купот на Македонија. Вкупно 16 екипи кои се поделени во 4 групи ќе се борат за полуфиналните и финалните натпревари од […]
17/04/2015

Македонија со победа ги отвори квалификациите за ЕП во Шпанија

Македонската младинска репрезенација со победа ги отвори квалификациите за пласман на Европското првенство кое летово ќе се одржи во Валенсија, Шпанија откако во еден тежок и […]