Новости

16/05/2015

Вардарки до нова титула во Купот на Македонија

Ракометарките на ЖРК Вардар стигнаа до нова титула во Купот на Македонија, совладувајќи го ЖРК Металург во финалето со убедливи 34:16. Натпревар во кој уште на […]
16/05/2015

Вардар ќе го пречека Металург во СЦ „Јане Сандански“

Вардар ќе го пречека Металург во СЦ „Јане Сандански“ во пресрет на финалето во Купот на Македонија. Натпревар кој до минатата сезона беше големо балканско дерби, […]
16/05/2015

Марија Николиќ: Ќе пробаме да го изненадиме ЖРК Вардар

Денес со почеток во 15:00 часот во СЦ „Јане Сандански“ се игра финалето од Купот на Македонија. Тимот на МакРакомет накратко поразговара со пивотот на ЖРК […]
16/05/2015

ЖРК Металург ќе проба да ги изненади вардарки

Ракометарките на ЖРК Металург денес во финалето на Купот на Македонија ќе играат против фаворитот ЖРК Вардар. Натпревар во кои голем дел од љубителите на ракометот […]
15/05/2015

Полуфинални натпревари од женскиот ракометен Куп на Македонија

Денеска се играат полуфиналните натпревари во ракометниот Куп на Македонија во женска конкуренција. Пелистер : ЖРК Металург (СРЦ „Кале“) од 17:00 часот Вардар : Вардар СЦБТ […]
14/05/2015

Вардар очекувано го совлада Зомимак-М

Вардар се пласира во големото финале на националниот куп, откако очекувано го совлада струмички Зомимак-М, со убедливи 46:25. Струмичани им парираа на вардарци во првите 15 […]