Новости

20/05/2015

Денес започнува втората половина од плеј-оф фазата

Денес започнува завршницата во разигрувањето за шампионската титула на Македонија. На програмата денес се 3 натпревари. По одигрувањето на првите 5 кола од оваа фаза на првото […]
20/05/2015

Марсениќ повторно се враќа во Македонија, но овојпат во Вардар

Српскиот репрезентативец Мијајло Марсениќ повторно се враќа во Македонија, но овојпат во редовите на Вардар. Ракометар кој ќе биде замена за Михаил Чипурин, на кој му […]
19/05/2015

ФАНТАЗИЈА ПО ТРЕТ ПАТ: Андреа Лекиќ го најави кампот во Охрид

Трета година по ред ракометарката на ЖРК Вардар, Андреа Лекиќ ќе организира камп за млади ракометарки и ракометари на возраст од 11 до 17 години. После […]
19/05/2015

(Видео) Невозможна мисија: Задржи ги незапирливите!

Продукцијата на ЕХФ како за погодоците, така направи прекрасно видео и за најдобрите и најзначајните одбрани во текот на актуелната сезона во Лигата на шампиони. Видео […]
19/05/2015

(Видео) Најдобрите погодоци за оваа сезона во ЛШ

Продукцијата на ЕХФ направи прекрасно видео од најдобрите и најзначајните погодоци во текот на актуелната сезона во Лигата на шампиони. Видео во кое секој љубител на […]
18/05/2015

Хрватката Андреа Човиќ ќе ја замени Бегоња Фернандез

ЖРК Вардар во своите редови го доведе првото засилување за следната сезона. Се работи за хрватската ракометарка Андреа Човиќ (21), досегашен член на Подравка, која потпиша […]