Новости

04/04/2015

Суслина: Очекувам победа, за пораз не размислувам

Вечерва ракометарките на ЖРК Вардар се среќаваат со бранителот на титулата, екипата на Ѓер, во рамките од 1/4 финалето од Лигата на шампиони. Нашите ракометарки се […]
04/04/2015

Денес се заокружува првиот круг од плејофот

Вториот дел од македонското ракометно првенство продолжува. Денес на програмата се два натпревари, со кои ќе се комплетира првото коло од плеј-оф фазата. Најнапред ќе се […]
04/04/2015

РК Металург стартуваше со победа

На стартот на плеј-оф фазата, екипата на Металург славеше над екипата на РК Радовиш и ги прокнижи првите три бода. Во тежок и незвесен меч, екипата […]
03/04/2015

Младинците нанижаа уште два порази на турнирот во Бугојно

Младинската репрезентација на Македонија на турнирот во Бугојно изигра два натпревари, во кои не успеа да забелеши победа. Нашите ракометари беа поразени од репрезенациите на Полска […]
03/04/2015

Давид или Голијат?

Сабота, 19:00 часот, Спортски Центар Јане Сандански, Скопје. Четврт-финале од ракометната лига на шампиони во женска конкуренција, а во епицентарот на настанот, дерби помеѓу два од […]
03/04/2015

РК Металург наспроти РК Радовиш – за почеток на плејофот

Со средбата помеѓу екипите на РК Металург и на РК Радовиш започнува вториот дел од првенството, плеј-оф фазата на машката ВИП Супер лига. Во овој дел […]