Новости

05/05/2015

Македонија во групата Б заедно со Русија, Германија и Литванија

Денес во Валенсија, Шпанија се изврши влечење при што се формираа конечните групи за Европското првенство што ќе се одржи летово од 23 Јули до 2 […]
05/05/2015

Елена Петковска: Допрва ќе се зборува за успесите на женскиот ракомет

Тимот на МакРакомет разговараше со најмладиот член на ЖРК Металург, десното крило Елена Петковска. Петковска од оваа сезона е дел од првиот тим на ЖРК Металург, […]
03/05/2015

Младинската репрезентација во Унгарија покажа „што знае“

Младинците кои учествуваа на турнир во Унгарија  и покрај трите порази се покажаа во ,,најдобро светло” во она што очигледно најдобро го знаат. Додека противниците одмараа […]
03/05/2015

Македонија поразена во Тулуз

Машката ракометна репрезентација на Македонија, го претрпе и вториот пораз од селекцијата на Франција со резултат 35:24 (17:10), во рамките на квалификациите за Европското првенство во Полска. […]
03/05/2015

Тоне машката младинска репрезентација

Македонската младинска репрезентација со пораз го заврши учеството на ракометниот турнир што се одржа викендов во Дабас, Унгарија. Репрезентацијата на Македонија одигра 3 натпревари и нанижа […]
02/05/2015

Нов пораз на македонските јуниори

Македонската ракометна селекција (играчи 1996 годиште) викендов настапува на силен турнир во Дабас, Унгарија, каде за противници ги имаат своите врсници од Унгарија, Хрватска и Норвешка. […]