Новости

04/02/2015
matjaz_brumen

Брумен: Одиме на победа!

Со мечот во СЕХА лигата против екипата на Брест Мешков, Вардар ги започнува настапите во вториот дел од овогодинешната ракометна сезона. На првиот дуел во Белорусија […]
04/02/2015
rk_vardar

Вардар пред шанса да му се одмазди на Мешков Брест

Со мечот во СЕХА лигата против екипата на Брест Мешков, Вардар ги започнува настапите во вториот дел од овогодинешната ракометна сезона. Иако се работи за значаен […]
03/02/2015
kire_lazarov_qatar

Лазаров прогласен за седми најдобар ракометар на СП во Катар

Капитенот на машката ракометна репрезентација, Кире Лазаров е седмиот најдобар ракометар на Светското првенство во Катар според ЕХФ. Изборот е објавен на официјалната интернет-страница на Лигата […]
02/02/2015
rasmusen_indira

Расмусен си замина од ЖРК Вардар

Консултант на тренерот Индира Кастратовиќ, Ким Расмусен кратко „траеше“ на клупата на ЖРК Вардар. Нецел месец по именувањето, Данецот и „црвено-црните“ спогодбено го раскинаа договорот по […]
02/02/2015
qatar_2015

Македонија низ статистиката на СП во Катар

Заврши СП во Катар… Го добивме новиот светски првак, репрезентацијата на Франција која веќе за 3 месеци ќе се соочи со нашата репрезентација во квалификациите за […]
01/02/2015
rk_metalurg_timeout

Список на ракометари кои ќе играат вечерва против Нексе

Металург на вечерашниот заостанат натпревар од 8-то коло на СЕХА лигата, ќе игра против екипата на Нексе. На официјалниот сајт го објавија списокот на ракометари, список […]