Новости

23/01/2018

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Чешка?

По убедливиот пораз од Шпанија, нашата репрезентација денес го продолжува својот настап на ЕП во Хрватска против репрезентацијата на Чешка. Натпреварот започнува од 20:30 часот, со […]
22/01/2018

(Видео) Митревски е најуспешниот голман на ЕП во Хрватска!

Синоќа македонската репрезентација го запиша првиот пораз на Европското првенство во Хрватска. Нашите ракометари одиграа еден лош натпревар, во кој беа надиграни од репрезентациjaта на Шпанија […]
21/01/2018

Македонија – Шпанија низ првенствата

Пред нас е натпревар од исклучително големо знаечење бидејќи победа над Шпанија би не однела чекор поблиску до полуфинале. Македонија и Шпанија имаат долга историја на […]
20/01/2018

Кањељас: Раул изгради тимски дух во репрезентацијата!

Денешен противник на нашата репрезентација ќе биде репрезентацијата на Шпанија, предводена од искусниот Жорди Рибера. Репрезентација во која играат неколку вардарци, кои добро се познаваат со […]
20/01/2018

Рибера: Резултатите на Македонија во групата се извонредни!

Шпанската репрезентација како голем фаворит ќе влезе во утрешниот дуел со Македонија во рамките од првото коло во разигрувањето во Вараждин, но сепак и фаворизираната „фурија“ […]
20/01/2018

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Шпанија?

Денеска нашата репрезентација ќе го игра првиот натпревар во рамките од главната фаза, против репрезентацијата на Шпанија. Натпреварот започнува од 20:30 часот, со директен пренос на […]