Новости

06/02/2015
rk_metalurg_timeout

Еве кои ракометари си заминуваат од Металург

Од Металург си заминуваат Мојсовски, Димовски, браќата Маркоски, Георгиевски, Јоновски, Миркуловски и Манасков… Еве што изјави Левче Китевски на прес-кофнеренцијата денес: „Со нетрпение сите очекувате изјава […]
05/02/2015
filip_mirkulovski

Филип Миркуловски заминува од Металург

По 12 години поминати во Металург, Филип Миркуловски го напушта клубот и се сели во Бундес-лигата, негова следна дестинација ќе биде Хановер. Преку својата фејсбук страна […]
05/02/2015
timur_dibirov

Голот на Дибиров се најде во најубавите голови од минатата сезона

ЕХФ ТВ во паузата од настапите во Лиагата на шампионите направи избор на најубавите погодоци постигнати во сезоната 2013/14. Последен на листата “EPIC-GOALS” се најде прекрасниот […]
04/02/2015
georgievski_metalurg

Металург на гости кај Татран Прешов

По триумфот над екипата на Нексе во првиот меч од пролетната ракометна полусезона, екипата на Металург продолжува со нови предизвици. Денес, со почеток во 18:00 часот, […]
04/02/2015
rk_metalurg_timeout

Познат составот на Металург за денешниот натпревар со Прешов

Денес подмладениот тим на Металург во рамките од 13-то коло на Регионалната лига му гостува на стариот познаник Татран Прешов. Металурзите на Лино Червар ќе се […]
04/02/2015
gonzales_raul

Гонзалес: Треба да бидеме цврсти во одбрана ако сакаме да имаме победиме

Во пресрет на денешниот натпревар Раул Гонзалес задоволен од своите ракометари и нивните подготовки, со што заедно се надеваат дека со победа ќе го отворат вториот […]