Новости

10/04/2015

Младите вардарки се пласираа во полуфиналето во Купот

Екипата на ЖРК Вардар обезбеди место во завршницата од Купот на Македонија, откако успеа да слави над екипата на РК Ѓорче. На самиот почеток на натпреварот […]
10/04/2015

РК Вардар на чекор до историја

Во сабота, ракометарите на Вардар го играат првиот од двата најважни натпревари сезонава. Првиот четвртфинален дуел со екипата на Киелце. Дуел кој може да биде запишан […]
10/04/2015

Македонија преку Црна Гора, Хрватска и Словенија до ЕП Шведска 2016

Македонската женска ракометна репрезентација, во квалификациите за ЕП во Шведска 2016, ќе игра против репрезентациите на Црна Гора, Хрватска и Словенија. Имено, по ждрепката извршена во […]
10/04/2015

Кадетките во групата А

На претстојното ЕП кое од 13 до 23 август ќе се одржи во Македонија, македонската женска кадетска репрезентација ќе игра против репрезентациите на Шведска, Словенија и […]
10/04/2015

Полуфинале за ЖРК Металург во Купот на Македонија

Во натпреварите што се одиграа во рамките на четврт-финалето од Купот на Македонија, екипата на ЖРК Металург се пласираше во полуфиналето. Се одиграа два натпревари, на […]
10/04/2015

60 минути до Фајнал 4

Ракометарките на Вардар ќе ја имаат таа чест први да го творат „црвено-црниот“ ракометен викенд. Во сабота, со почеток во 16:30, вардарки го играат реванш дуелот […]