Новости

02/06/2015

ЖРК Металург – извор на македонски ракометарки

Нешто што вистински не радува во женскиот ракомет е екипата на ЖРК Металург! Екипа која слободно може да ја наречеме извор на македонски ракометарки, кој заедно […]
02/06/2015

Гоце Георгиевски: Верувам во пласман на ЕП во Полска

МакРакомет во разговор со македонскиот репрезентативец Гоце Георгиевски, дознава повеќе за неговото адаптирање на француското првенство, начинот на живот и неговите планови како на клупско, така […]
01/06/2015

РК Вардар е новиот шампион на Македонија

Со натпреварот помеѓу екипите на РК Вардар и РК Радовиш започна последното коло од оваа натпреварувачка сезона. Очекувано победата ја однесе екипата на Вардар совладувајќи ја […]
01/06/2015

Обрван го објави поширокиот список за натпреварите со Швајцарија и со Чешка

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Ивица Обрван го објави поширокиот список на ракометари на кои смета за натпреварите со Швајцарија и со Чешка, во рамките од […]
01/06/2015

Конечни резултати од 9-то коло

Со вчерашниот дерби натпревар помеѓу екипите на Вардар и Металург, заврши 9-то претпоследно коло од плеј-оф фазата на машката Супер лига. Коло после кое веќе се […]
01/06/2015

Кире Лазаров: Овој трофеј е за мојот татко!

Капитенот на ракометната репрезентација, Кире Лазаров го оствари својот сон. Долго време чекаше за титула во Лигата на шампионите па со вчерашната победа со Барса во […]