Новости

20/05/2015

Резултати од 6-то коло од плејофот во ВИП Супер лигата

Денес на програмата беа три натпревари во рамките од 6-то коло од плејофот во ВИП Супер лигата, натпревари кои завршија без големи изненадувања и очекувани резултати. […]
20/05/2015

Четворица стандардни ракометари остануваат во Вардар

Очигледно раководството на РК Вардар е максимално посветено околу заогружување на „ростерот“ за следната натпреварувачка сезона. После официјализиране на договорот на Марсениќ, за очекување е во […]
20/05/2015

Денес започнува втората половина од плеј-оф фазата

Денес започнува завршницата во разигрувањето за шампионската титула на Македонија. На програмата денес се 3 натпревари. По одигрувањето на првите 5 кола од оваа фаза на првото […]
20/05/2015

Марсениќ повторно се враќа во Македонија, но овојпат во Вардар

Српскиот репрезентативец Мијајло Марсениќ повторно се враќа во Македонија, но овојпат во редовите на Вардар. Ракометар кој ќе биде замена за Михаил Чипурин, на кој му […]
19/05/2015

ФАНТАЗИЈА ПО ТРЕТ ПАТ: Андреа Лекиќ го најави кампот во Охрид

Трета година по ред ракометарката на ЖРК Вардар, Андреа Лекиќ ќе организира камп за млади ракометарки и ракометари на возраст од 11 до 17 години. После […]
19/05/2015

(Видео) Невозможна мисија: Задржи ги незапирливите!

Продукцијата на ЕХФ како за погодоците, така направи прекрасно видео и за најдобрите и најзначајните одбрани во текот на актуелната сезона во Лигата на шампиони. Видео […]