Новости

27/04/2015

Комплетирано четвртото коло од плејофот, следува пауза

Со вчерашниот натпревар помеѓу екипите на Тинекс Пролет и Прилеп 2010, заврши четвртото коло од македонскиот плејоф. Натпревар во кој ракометарите на Тинекс Пролет уште на […]
25/04/2015

Девојките на ЖРК Металург ,,ја угостија” екипата на ЖРК Вардар 2

Екипата на ЖРК Металург го совлада вториот тим на ЖРК Вардар со убедливи 27:14 (13:3). Иако овој натпревар важеше за  дерби на колото, сепак според прикажаната […]
25/04/2015

Очекувана лесна победа на Вардар против Металург

Oчекувaнo, леснa пoбеда нa Вaрдaр вo дуелoт сo Метaлург вo 4-тo кoлo oд мaкедoнскoтo рaкoметнo првенствo. Лесни и убедливи 26-18, сaмo зa пoтврдa нa квaлитетoт. Вaрдaр […]
25/04/2015

Филип Талески: Нема лесно да се предадеме, ќе се бориме до самиот крај

Во пресрет на денешното македонско “дерби“ нашиот најталентиран ракометар Филип Талески најавува борбеност без оглед на ослабениот тим на Металург во сооднос на фаворитот Вардар. Голем […]
25/04/2015

Прва меѓусебна пресметка на РК Вардар и РК Металург во македонското првенство

Во рамките на 4-тото коло од завршницата на македонското првенство, денес се сретнуваат екипите на РК Вардар и РК Металург. Екипата на РК Вардар, на домашен […]
25/04/2015

Селекторот Неделковски го објави списокот на младинците за Унгарија

В.Д. Селекторот на младинската репрезентација на Македонија Влатко Неделковски го објави списокот на ракометари за пријателскиот турнир во Унгарија. Турнирот ќе се одржи во Дабас, од […]