Новости

22/02/2015
rk_metalurg_timeout

Помладениот состав на Металург го пречекува ППД Загреб

Македонскиот шампион Металург денес го пречекува ППД Загреб во последниот натпревар од ЛШ, натпревар во кој и двете екипи ќе играат за престиж бидејќи не можат […]
21/02/2015
batman

И Бетмен навиваше за Вардар

На вечерашниот натпревар можеше да се забележи голема бројка на наши навивачи во салата, кои беспрекорно го бодреа нашиот Вардар во големата победа над Рајн Некар […]
21/02/2015
vardar_pobeda

Вардар ги припитоми германските лавови

Вардар ја забележа 7-та победа оваа сезона во Лигата на шампиони над германскиот гигант Рајн Некар Ловен, кој го забележа првиот пораз на домашен терен оваа […]
21/02/2015
zrk_metalurg

ЖРК Металург го совлада хрватскиот шампион

Македонскиот претставник ЖРК Металург по шест порази по ред ја забележа првата победа во женската ракометна Регионална лига откако во Љубљана со 18-17 славеше над хрватскиот […]
21/02/2015
filip_lazarov

Лазаров: Оптимист сум и верувам дека ќе се вратиме со нова победа

На денешното гостување кај Рајн Некар Левен за „црвено-црните“ доволен е и еден бод за да ја задржат втората позиција, која ќе им донесе противник што […]
21/02/2015
gonzales_raul

Гонзалес: Ќе се бориме до крај, за да се вратиме непоразени

Во пресрет на денешниот натпревар тренерот Раул Гонзалес очекува позитивен резултат на ова гостување, за кое вели дека неговиот тим мора да се одбрани во првите […]