Новости

27/02/2015

Металург се засилува со двајца нови ракометари

Македонскиот шампион Металург, пред почетокот на плејоф-фазата во домашното ракометно првенство се засили со двајца нови ракометари. Станува збор за хрватскиот кружен напаѓач Драган Вргоч и […]
27/02/2015

Вугринец и Мојсовски со победа во своето деби

Ракометните репрезентативци на Македонија, Наумче Мојсовски и Ренато Вугринец, имаа успешно деби во својот нов клуб Лахвија, предводејќи ја оваа екипа до триумф на дуелот против […]
27/02/2015

Браќата Маркоски до крајот на сезоната во Зомимак-М

Велко и Никола Маркоски се новите членови на струмичкиот прволигаш Зомимак-М до крајот на сезоната. Големо засилување на рисовите, особено во дефанзивата, каде се очекува од […]
26/02/2015

Познати термините за дуелот Вардар – Висла Плок

Европската Ракометна Федерација (ЕХФ) денес официјално ги објави термините за одигрување на 1/8 натпревари од Лигата на шампионите, при што двата дуели меѓу Вардар и Висла […]
26/02/2015

Победа над Раднички за потврда на втората позиција

Ракометарите на Вардар денеска продолжуваат со настапите во СЕХА лигата, со дуелот во Крагуевац против последно пласираниот Раднички. Натпревар во кој нашиот вицешампион е голем фаворит, […]
25/02/2015

Георгиевски и Прибак во турскиот гигант Бешикташ

Двајцата македонски репрезентативци, Гоце Георгиевски и Немања Прибак, своите кариери ќе ги продолжат во Турција, каде од летово ќе го облечат дресот на Бешикташ. За познатите […]