Новости

24/06/2015

Вардар со најуспешна сезона досега

Штотуку завршената натпреварувачка сезона за ракометниот клуб Вардар е една од најуспешните до сега. Шампионска титула во домашното првенство, трофеј во Куп на Македонија, 1/4 финале […]
23/06/2015

ЖРК Вардар во вториот шешир пред петочната ждрепка во ЛШ

Македонскиот шампион ЖРК Вардар ќе се најде во вториот шешир, заедно со екипите на Крим, Букурешт и Турингер, на петочното извлекување на групите за Лигата на […]
21/06/2015

Сонот стана јаве за Зомимак-М

Пред пoчетoкoт нa сезоната, ако некој речеше дека Зомимак-М ќе го освои второто место, сите ќе го исмејуваа. Бидејќи на стартот од сезоната, сите едно исто […]
20/06/2015

ЖРК Вардар директно во групната фаза од ЛШ

Денес ЕХФ ги објави имињата на сите екипи кои ќе бидат дел од Лигата на шампиони во следната сезона 2015/16. Без промени во системот, кој го […]
20/06/2015

Вардар и Металург ќе играат во ЛШ

Денес ЕХФ ги објави имињата на сите екипи кои ќе бидат дел од Лигата на шампиони во следната сезона 2015/16. На листата која според новиот систем […]
19/06/2015

Ангелов: Не треба да жалиме, треба добро да се подготвиме

Репрезентациите на Франција и Полска беа најнепосакуваните од сите можни противници на ЕП 2016 во Полска, но Македонија како што добро знаеме, токму против нив ќе […]