Новости

26/06/2015

Еврoпскиoт првaк вo Скoпје

Вардар ќе игра во Група Б заедно со екипите на Барселона, Киелце, Колдинг, Пик Сегед, Рајн Некар, Кристијанштад и Монпелје. Група што кажува дека во СЦ […]
26/06/2015

Металург во група Д ќе ја бара шансата за нокаут фазата

Металург ќе игра во Група Д заедно со екипите на Скјерн, Мотор Запорожје, Шафхаузен, Баја Маре и квалификант. На прв поглед одлична група, во која „плаво-белите“ […]
26/06/2015

Кастратовиќ: Нашата цел е повторно иста, борба за титулата!

Во новата сезона од Лигата на шампионите, македонскиот првак ЖРК Вардар ќе игра во групата Ц заедно со екипите на Митјиленд, Хипо и победникот од квалификациската […]
26/06/2015

ЖРК Вардар во групата Ц

ЖРК Вардар ќе игра во Групата Ц заедно со данскиот првак Митјиланд, австрискиот Хипо и победникот од квалификациската група 1. Квалификациска Група 1: Ѓер (Унгарија), Гласкеверт […]
26/06/2015

Македонските екипи вечерва ќе ги добијат своите противници во Лигата на шампионите

Македонските екипи вечерва ќе ги добијат своите противници во Лигата на шампионите во машка и женска конкуренција. Ждрепка (жени) од 19:15 часот. Ждрепка (мажи) од 20:00 […]
24/06/2015

Вардар со ПСЖ, Металург со Ла Риоха во своите шешири

Во пресрет на петочната ждрепка за групите во ракометната Лига на шампиони, Вардар се најде во третиот шешир за А и Б групите заедно со францускиот […]