Новости

03/03/2015
tineks_prolet

Тинекс Пролет повторно на мегдан со Веспрем

Македонскиот ракометен прволигаш Тинекс Пролет ја продлабочува соработката со европскиот гигант Веспрем. Само неколку месеци откако одиграа пријателски натпревар против унгарскиот ракометен џин, членовите на Тинекс […]
01/03/2015
mirkulovski_hanover

Миркуловски постигна шест погодоци, но недоволни за победа

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски одигра одличен натпревар во дресот на Хановер на гостувањето кај фаворитот Магдебург. Натпревар во кој постигна 6 погодоци, кои не беа […]
28/02/2015
markovic_vardar

Вардар без поголеми проблеми го совлада Татран Прешов

Ракометарите на Вардар без поголеми проблеми славеа на гостувањето кај Татран Прешов со 29-34, во рамките на СЕХА лигата. Натпревар во кој нашите ракометари го отворија […]
28/02/2015
rk_vardar

Вардар на тешко гостување кај Татран Прешов

Вардар денес ги продолжуваат настапите во СЕХА лигата, со дуелот од претпоследното коло против екипата на Татран Прешов. Квалитетна екипа, која игра одлично на домашен терен […]
28/02/2015
jovanka_radicevik

Да се биде или не за македонските шампионки!

Со дуелот против екипата на Лајпциг, кој на програмата е денес, сабота, екипата на ЖРК Вардар го започнува последниот циклус од 3 натпревари во втората, групна […]
27/02/2015
obrvan_ivica1

Обрван останува селектор на Македонија

Ивица Обрван останува на чело на македонската ракометна репрезентација, откако денеска беше претставен неговиот извештај за настапот на нашиот национален тим на СП 2015 во Катар. […]