Новости

13/05/2015

Распишан конкурс за селектор на женска репрезентација

Ракометната федерација на Македонија вчера објави конкурс за избор на селектор на женската сениорска репрезентација. Проблем кој по разрешувањето на Ристо Магдинчев, во ноември 2014, по […]
12/05/2015

(Видео) Ремек дело на Дејан Манасков

Нашиот репрезентативец, левото крило на екипата на Вецлар, Дејан Манасков е во одлична форма оваа сезона. Прикажа одлична игра на репрезентативен план во дуелот против Франција, […]
11/05/2015

Познати термините за завршните турнири во Купот на Македонија

Познати се конечните термини за одигрувањето на завршните турнири во Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција. Термините не се истите што беа проектирани […]
11/05/2015

Екипата на Вардар е новиот младински шампион на Македонијa

Вчера во спортската сала во Автокоманда се одржа завршницата на машкото младинско првенство на Македонија. На завршниот турнир се најдоа четирите прво пласирани екипи РК Вардар, […]
11/05/2015

Анреа Пенезиќ по 5-ти пат во „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ

Хрватската интернационалка Андреа Пенезиќ повторно заслужено се најде меѓу трите најголеми ѕвезди на колото во Лигата на шампионите. По одличните две партии на Ф4 турнирот во […]
11/05/2015

Лејно повторно во Топ 5 одбрани, за заокружување на одличната сезона

Голманката на ЖРК Вардар, Амандин Лејно повторно се најде на Топ 5 листата од најдобри одбрани во Лигата на шампиони, овојпат од Ф4 турнирот во Будимпешта. […]