Новости

11/03/2015
Dejan_Manaskov

Дејан Манасков ќе се врати во Македонија, но во Вардар

Официјално на веб страната на Вардар објавија дека левото крило на репрезентацијата на Македонија, Дејан Манасков од следната сезона ќе биде дел од нивната епипа, и […]
11/03/2015
macedonia_timeout

Ракометарките во третиот шешир за квалификациите за ЕП 2016

Македонската женска ракометна репрезентација е сместена во третиот шешир за ждрепката за квалификациите за Европското првенство во 2016 година, кое ќе се одржи во Шведска. Во […]
10/03/2015
metalurg_mladi

Нoв пoчетoк или тaжен крaј зa Метaлург?

И додека навивачите на Вардар, во Скопје и ширум Македонија, полека ги зафаќа еуфорија пред дуелите со Висла Плок, во 1/8 финалето на ЛШ, на другиот […]
10/03/2015
radovis_rk

Резултати од 15-то коло од машката ВИП Супер лига

Со одигрувањето на вчерашниот натпревар помеѓу Тинекс Пролет и Охрид, во кој убедливо славеа скопјаните со 28:21, заврши 15-то коло од машката ракометна ВИП Супер лига. […]
09/03/2015
andrea_penezic

Андреа Пенезиќ во „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ

Левиот бек на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ е прогласена за една од трите ѕвезди на 9-то коло во женската ракометна Лига на шампионите во изборот на […]
07/03/2015
dejan_manaskov_wetzlar

Дејан Манасков со нова блескава партија во дресот на Вецлар

Македонското репрезентативно лево крило, Дејан Манасков одигра нова блескава партија во дресот на Вецлар, каде постигна 7 погодоци. Доволно за да биде најефикасен ракометар на натпреварот […]