Новости

16/03/2015

Видео: Амандин Лејно во Топ 5 одбрани

Амандин Лејно е во одлична форма оваа сезона, а тоа го докажа многупати досега. Во последниот натпревар против Динамо Синара французинката одлично го чуваше голот, во […]
16/03/2015

Андреа Пенезиќ повторно во „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ

Вардаровата ракометарка Андреа Пенезиќ втора недела по ред се најде меѓу трите ѕвезди на 10-то коло во женската ракометна Лига на шампионите во изборот на ЕХФ, […]
16/03/2015

Видео: Тимур Дибиров во Топ 5 погодоци

Во саботниот дуел со полската екипа на Висла Плок, нашето лево крило Тимур Дибиров одигра една бледа партија, но и во таква партија тој постигна 5 […]
16/03/2015

Видео: Арпад Штербик во Топ 5 одбрани

Во натпреварот против Висла Плок нашите голмани не беа на посакуваното ниво, но сепак нашиот Арпад Штербик имаше одлична двојна интервенција, со која заслужено се најде […]
16/03/2015

Алекс Душебаев во идеалниот тим на ЛШ

Во саботата Алекс Душебаев ја изигра најдобрата партија досега, во која постигна 10 погодоци, кои сепак не беа доволни за позитивен резултат, но погодоци кои беа […]
15/03/2015

Резултати од 16-то коло од машката ВИП Супер лига

Денес се комплетираше 16-то коло од машката ракометна ВИП Супер лига, коло во кое сите фаворите ја оправдаа фаворитската улога, освен екипата на Пелистер кој се […]