Новости

19/03/2015

Претпоследното коло од машката ВИП Супер лига

Престојниот викенд ќе се одигра претпоследното коло од машката ВИП Супер лига, поточно сите натпревари ќе се одиграат во недела (22 Март), откако Ракометната федерација на […]
19/03/2015

Филип Миркуловски од јуни во Вецлар

Нашиот репрезентативец Филип Миркуловски на крајот на сезоната ќе го напушти тимот на Хановер и ќе премине во редовите на Вецлар, каде треба да го замени […]
17/03/2015

Стефан Кимевски: Татко ми е мојот идол

Од него се очекува во наредните години да го замени Борко Ристовски и да ја продолжи низата на одлични македонски голмани. Стефан Кимевски е еден од […]
16/03/2015

Познат противникот на Вардар во полуфиналето на СЕХА

Победникот од натпреварот помеѓу екипите на  Мешков Брест и Нексе, ќе биде противникот на Вардар во полуфиналето на завршниот турнир на СЕХА лигата во Веспрем. По […]
16/03/2015

ЖРК Вардар против Ѓер во 1/4 финалето

После последното коло од главната рунда во Лигата на шампионите, познати се сите парови во 1/4 финалето. Нашиот шампион ЖРК Вардар во 1/4 финалето ќе игра […]
16/03/2015

Лазаров, Дибиров и Пенезиќ во Топ 5 стрелци во ЛШ

Нашиот капитен Кире Лазаров после првите 1/8 натпревари понатаму ја предводи листата на стрелци во Лигата на шампионите, со вкупно 84 погодоци. Во првите 5 стрелци, […]