Новости

19/03/2015
radovis_rk

Претпоследното коло од машката ВИП Супер лига

Престојниот викенд ќе се одигра претпоследното коло од машката ВИП Супер лига, поточно сите натпревари ќе се одиграат во недела (22 Март), откако Ракометната федерација на […]
19/03/2015
mirkulovski_filip_mkd

Филип Миркуловски од јуни во Вецлар

Нашиот репрезентативец Филип Миркуловски на крајот на сезоната ќе го напушти тимот на Хановер и ќе премине во редовите на Вецлар, каде треба да го замени […]
17/03/2015
stefan_kimevski2

Стефан Кимевски: Татко ми е мојот идол

Од него се очекува во наредните години да го замени Борко Ристовски и да ја продолжи низата на одлични македонски голмани. Стефан Кимевски е еден од […]
16/03/2015
pribak_vardar

Познат противникот на Вардар во полуфиналето на СЕХА

Победникот од натпреварот помеѓу екипите на  Мешков Брест и Нексе, ќе биде противникот на Вардар во полуфиналето на завршниот турнир на СЕХА лигата во Веспрем. По […]
16/03/2015
zrk_vardar_timeout

ЖРК Вардар против Ѓер во 1/4 финалето

После последното коло од главната рунда во Лигата на шампионите, познати се сите парови во 1/4 финалето. Нашиот шампион ЖРК Вардар во 1/4 финалето ќе игра […]
16/03/2015
kire_lazarov_barcelona

Лазаров, Дибиров и Пенезиќ во Топ 5 стрелци во ЛШ

Нашиот капитен Кире Лазаров после првите 1/8 натпревари понатаму ја предводи листата на стрелци во Лигата на шампионите, со вкупно 84 погодоци. Во првите 5 стрелци, […]