Новости

24/03/2015
vardar_kielce

Вардар против Киелце на патот до фајналфорот

Вардар го доби повеќекратниот полски шампион Киелце за противник во 1/4 финалето во Лигата на шампиони. Натпревар во кој ќе видиме пресметка меѓу татко и син, […]
24/03/2015
vardar_pobeda

Време е да му се насмевне среќата на Вардар

Со спектакуларниот триумф над Висла Плок, ракометарите на Вардар втора сезона едно по друго се пласираа во четвртфиналналето на ракометната Лига на шампиони. Втора сезона по […]
23/03/2015
zomimak_vs_ohrid

Резултати од 17-то коло од машката ВИП Супер лига

Заврши уште едно интересно коло во машката ВИП Супер лига, коло после кое само дополнително се комплицираа работите околу трите места кои водат во плејофот и […]
21/03/2015
vardar_scbt

Вардар е меѓу најдобрите 8 во Европа!!!

Ракометарите на РК Вардар покажаа дека мечот пред 7 дена во Полска беше само еден лош ден. И ќе беше вистинска спортска неправда, во ваква сезона, […]
21/03/2015
manolo_kadenas

Каденас: Вардар е сосема друг тим кога игра на домашен терен

Во пресрет на вечерашниот натпревар, селекторот на Висла Плок, Маноло Каденас предупредува дека иако имаат предност од 6 гола, не значи дека вардаци се откажале од […]
21/03/2015
gonzales_raul

Гонзалес: Со одличната атмосфера до пласман во 1/4 финалето

Вардарци вечерва ги очекува тежок натпревар против екипата на ВИсла Плок, натпревар во кој ќе треба да надокнадат 6 гола негатива, ако сакаат да се пласираат […]