Новости

26/09/2015

Незгoдниoт Пик Сегед – втoрa пречкa нa пaтoт дo Ф4

Ракометарите на Вардар веќе утре го пречекуваат унгарскиот вицепрвак Пик Сегед во СЦ „Јане Сандански“, во рамките на второто коло во Лигата на шампиони. Незгодниот и […]
25/09/2015

Започнува Скопско женската Супер лига

Веќе утре започнува новата натпреварувачка сезона од Скопско женската Супер Лига. Во овогодинешната Скопско супер лига ќе се натпреваруваат значително повеќе екипи во однос на изминатите […]
25/09/2015

За Металург, победа е единствената опција

По стартниот, (не)очекуван пораз од Мотор Запорожје во првото коло на Лигата на Шампионите, ракометарите на Металург викендов имаат шанса да ги освојат првите бодови. Противник […]
23/09/2015

Симовски го објави поширокиот список за престојните европски квалификации

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Симе Симовски, го објави списокот од 19 ракометарки кои се повикани на првиот тренинг на репрезентацијата, закажан за 01.10.2015 во 18:00 […]
23/09/2015

РК Вардар Јуниор и РК Металург ќе се борат за првите бодови

Денес во рамките на првото коло од новата сезона од ВИП машката Супер лига, ќе се сретнат екипите на РК Вардар Јуниор и РК Металург. Ова […]
22/09/2015

Преку Борац, до прва победа!

Ракометарите на РК Струмица утре на домашен терен ги пречекуваат ракометарите на Борац, од Бања Лука (БиХ). Натпревар во кој се очекува, струмичани да го поправат […]