Новости

02/04/2015

Вториот тим на ЖРК Вардар против Крајова

Вториот тим на ЖРК Вардар утре, 03.04.2015 ќе одигра пријателски натпревар со екипата на Крајова од Романија. Почетокот на натпреварот е закажан за 19:30 часот, а […]
02/04/2015

Младинците со пораз го започнаа турнирот во Бугојно

Младинската репрезентација на Македонија со пораз го отвори ракометниот турнир во Бугојно, откако нашите ракометари загубија од Катар со резултат 32:28. Првото полувреме се покажа како […]
02/04/2015

Македонија – учесник на меѓународниот турнир во Бугојно

Македонската машка младинска селекција составена од ракометари до 19 години, замина за Бугојно (БиХ), каде што во наредните три дена ќе учествува на меѓународниот турнир под […]
01/04/2015

Наумче Мојсовски се враќа во Металург

Македонскиот репрезентативец Наумче Мојсовски од наредната сезона се враќа во дресот на Металург. Ни потврдија челниците на Металург, кои најавуваат враќање на уште некои наши репрезентативци […]
31/03/2015

Никола Стојчевски: Очекувам пласман на Македонија на ЕП во Полска

МакРакомет разговараше со македонскиот репрезентативец Никола Стојчевски, сегашен ракометар на шведскиот Редберглидс, многу добро познат на македонската јавност и љубителите на ракометот. Разговор во кој Стојчевски […]
31/03/2015

Распоред на натревари за плеј-оф и плеј-аут

Денес во просториите на РФМ се изврши ждребката за календарот со натпревари за плеј-оф и плеј-аут во ракометната ВИП Супер лига. Ви ги претставуваме првите 5 […]