Новости

28/09/2015

Заслужена радост на „плаво-белите“

Рaдoстa нa лицaтa нa млaдите метaлурзи нa крaјoт oд мечoт сo Шaфхaузен, пoкaжa кoлку им беше битен oвoј меч. Не сaмo штo сo oвие двa бoдa, […]
28/09/2015

Дрогришки: Победата на овој натпревар ни ја крена самодовербата!

Во второто коло од ВИП машката Супер лига се сретнаа екипите на РК Пелистер и РК Пролет. Во еден тежок натпревар, домаќинот – екипата на РК […]
28/09/2015

Арпад Штербик повторно во Топ 5 одбрани

Голманот на Вардар, Арпад Штербик повторно одигра одличен натпревар против Пик Сегед. Натпревар во кој забележа 13 одбрани, со кои допринесе до втората победа на Вардар […]
28/09/2015

(Видео) Брилијантната асистенција на Алекс Душебаев

Ракометарот на Вардар, Алекс Душебаев имаше брилијантна асистенција кон Марсениќ, на натпреварот против Пик Сегед. Натпревар во кој Душебаев одлично одигра, со што уште еднаш го […]
28/09/2015

Лука Мраковиќ во Топ 5 погодоци

Прекрасниот погодок на средниот бек на Металург, Лука Мраковчиќ се најде во Топ 5 погодоци во второто коло од Лигата на шампиони. Мраковиќ одигра одличен натпревар […]
28/09/2015

Јанко Божовиќ во идеалниот тим на колото

Ракометарот на Металург, Јанко Божовиќ, е дел од идеалниот тим на второто коло во Лигата на шампионите. Божовиќ е избран за најдобар десен бек, по одличната […]