Новости

04/10/2015

Вардар оди на трет триумф

Шест мечa, 6 пoбеди зa Вaрдaр вo нoвaтa рaкoметнa сезoнa. Четири пoбеди зaбележa Вaрдaр вo СЕХА лигaтa и 2 вo нaјвaжнoтo нaтпревaрувaње, Лигaтa нa шaмпиoни. Вo […]
03/10/2015

Втор триумф за Металург во ЛШ

Со препознатлива игра во одбраната – цврсто, подвижно и пред се пожртвувано, екипата на Металург стигна до нова, втора по ред победа во Лигата на Шампионите. […]
03/10/2015

Познат составот на Металург мечот со Елверум

Со почеток во 17:30, екипите на Металург и Елверум ќе го играат мечот од третото коло во групата Д од Лигата на шампионите. Во пресрет на […]
03/10/2015

Дупљачанец: Верувам во оваа млада екипа

Од натпревар во натпревар голманот на Металург, Даниел Дупљачанец е се подобар. Со секој нов натпревар тој покажува зошто управата на Металург не погреши кога му […]
03/10/2015

Червар: Нема залетување. Борбено и дисциплинирано до нов успех

Искусниот Лино Червар е едно од најсилните оружја на Металург. Од самиот почеток на сезоната тој се обидува да ги увери сите, вклучувајќи ги и своите играчи […]
03/10/2015

Костески: Верувам дека можеме до нов триумф

Од натпревар во натпревар, десното крило Никола Костески е се подобар. Костески конечно ја дочека својата шанса и до сега целосно ја искористува. И во напад […]