Новости

10/04/2015
zrk_vardar_vs_gyori

60 минути до Фајнал 4

Ракометарките на Вардар ќе ја имаат таа чест први да го творат „црвено-црниот“ ракометен викенд. Во сабота, со почеток во 16:30, вардарки го играат реванш дуелот […]
09/04/2015
tineks_vs_radovish

Тинекс Пролет ги прокнижи првите бодови

Екипата на Тинекс Пролет во второто коло од македонскиот плеј-оф дојде до првата победа откако на домашен терен ја совлада екипата на Радовиш со резултат 29:25 […]
09/04/2015
prilep metalurg

Нови бодови за Металург

Средбата од второто коло на плеј-оф фазата помеѓу екипите на РК Прилеп и РК Металург, заврши во полза на екипата од ,,Автокоманда.” Како што се очекуваше […]
07/04/2015
tineks_prolet

Тинекс Пролет го пречекува РК Радовиш

Ракометарите на Тинекс Пролет, во рамките на второто коло на плејофот на домашен терен ја пречекуваат екипата на ракометниот клуб Радовиш. Второто коло го отвараат овие […]
07/04/2015
metalurg_mladi

Металург му гостува на РК Прилеп

Екипата на РК Металург во второто коло од плејофот му гостува на тимот на ракометниот клуб Прилеп. Средбата е закажана за 08.04.2015 година, со почеток во […]
07/04/2015
vardar_rk_prilep

Познати се 1/8 финални групи од Купот на Македонија

Денес во просториите на РФМ беа извлечени двојките за 1/8 финалните групи од машкиот Куп на Македонија. Победниците ќе се сретнат во своедно финале, а подобриот […]