Новости

11/04/2015
alex_vs_talant

Лице во лице: Талант vs Алекс

На денешниот 1/4 финален натпревар помеѓу екипите на Вардар и Киелце, ќе се случи една доста ретка и специфична работа. Ќе се сретнат татко и син […]
10/04/2015
zrk_vardar_mladi

Младите вардарки се пласираа во полуфиналето во Купот

Екипата на ЖРК Вардар обезбеди место во завршницата од Купот на Македонија, откако успеа да слави над екипата на РК Ѓорче. На самиот почеток на натпреварот […]
10/04/2015
vardar_vs_kielce

РК Вардар на чекор до историја

Во сабота, ракометарите на Вардар го играат првиот од двата најважни натпревари сезонава. Првиот четвртфинален дуел со екипата на Киелце. Дуел кој може да биде запишан […]
10/04/2015
macedonia_timeout

Македонија преку Црна Гора, Хрватска и Словенија до ЕП Шведска 2016

Македонската женска ракометна репрезентација, во квалификациите за ЕП во Шведска 2016, ќе игра против репрезентациите на Црна Гора, Хрватска и Словенија. Имено, по ждрепката извршена во […]
10/04/2015
kadetki_mkd

Кадетките во групата А

На претстојното ЕП кое од 13 до 23 август ќе се одржи во Македонија, македонската женска кадетска репрезентација ќе игра против репрезентациите на Шведска, Словенија и […]
10/04/2015
zrk_metalurg

Полуфинале за ЖРК Металург во Купот на Македонија

Во натпреварите што се одиграа во рамките на четврт-финалето од Купот на Македонија, екипата на ЖРК Металург се пласираше во полуфиналето. Се одиграа два натпревари, на […]