Новости

03/07/2015

Дa не гo уништиме тoa штo мaчнo се грaдеше!

Квалитетот на македонскиот ракомет од година во година е се поголем. Впрочем, на Балканот важиме за една од земјите која најмногу инвестира во развојот на ракометот. […]
02/07/2015

Ојлески во новата сезона ќе игра за романски Одорхеи

Левото крило на македонската репрезентација, Гоце Ојлески својата кариера ја продолжува во романската екипа Одорхеи. После сите претходни шпекулации за неговата иднина, Ојлевски се реши да […]
29/06/2015

Младинките се вратија со две победи од Габрово

Македонската женска младинска репрезентација овој викенд беше на припреми во Габрово (Бугарија), каде одигра два натпревари со младинската репрезентација на Бугарија. Натпревари во кои селекторот Симе […]
28/06/2015

Игор Павловски е нов член на РК Радовиш

Довчерашниот пикер на Зомимак-М, Игор Павловски брзо најде нов клуб. Искусниот кружен напаѓач од следната сезона ќе игра за ракометниот клуб Радовиш, клуб кој ќе го […]
26/06/2015

Еврoпскиoт првaк вo Скoпје

Вардар ќе игра во Група Б заедно со екипите на Барселона, Киелце, Колдинг, Пик Сегед, Рајн Некар, Кристијанштад и Монпелје. Група што кажува дека во СЦ […]
26/06/2015

Металург во група Д ќе ја бара шансата за нокаут фазата

Металург ќе игра во Група Д заедно со екипите на Скјерн, Мотор Запорожје, Шафхаузен, Баја Маре и квалификант. На прв поглед одлична група, во која „плаво-белите“ […]