Новости

07/10/2015

Македонија очекувано поразена од Црна Гора

Како што се очекуваше, Црна Гора ги запиша првите бодови во рамките на квалификациите за ЕП 2016 година, совладувајќи ја нашата подмладената репрезентација со 21:14. Натпревар […]
07/10/2015

Зорица Десподовска: Ќе влеземе во натпреварот мотивирано и борбено

Во пресрет на денешниот натпревар против репрезентацијата на Црна Гора, во разговор со една од нашите поискусни ракометарки, Зорица Десподовска најавува дека ќе влезат мотивирано и […]
07/10/2015

РК Прилеп ја пречекува екипата на РК Тинекс Пролет

Денес екипите од ВИП машката Супер лига ги играат натпреварите од 4-тото редовно коло. Еден од дуелите од ова 4-то коло е и дуелот помеѓу екипите […]
07/10/2015

Топиќ: Мораме да покажеме дека никој нема право да се надева да ги земе бодовите на наш терен!

РК Пелистер како домаќин ја пречекува екипата на РК Работнички, која пак во секој натпревар игра се подобро и подобро.  По несреќниот пораз од екипата на […]
07/10/2015

Трајковски: Со тимска игра и поддршка од навивачите, до нова победа!

Во рамките на 4-тото коло од машката ВИП Супер лига, кое започнува денес ќе се сретнат екипите на ГРК Борец и РК Вардар Јуниор. Домаќин на […]
06/10/2015

Нoв пoчетoк зa врaќaње нa стaрите слaвни пaтеки

Сo утрешниoт нaтпревaр прoтив репрезентацијата на Црнa Гoрa, женскaтa рaкoметнa репрезентaцијa врти нoв лист. Предвoдени oд Симе Симовски, нaшите млaди рaкoметaрки зaпoчнувaат тежoк и трнлив пaт […]