Новости

09/10/2015

Дали Вардар повторно ќе ги притоми германските лавови?

Ракометарите на Вардар утре пред најголемиот предизвик до сега во Лигата на шампионите, во Скопје ќе гостува еден од претендентите за првото место во нашата група, […]
09/10/2015

Наташа Антиќ: Мотивирани и желни за докажување против Хрватска

Македонската женска репрезентација утре го игра вториот натпревар од рамките на квалификациите за Европското првенство 2016 во Шведска, против репрезентацијата на Хрватска. Откако на првиот натпревар […]
09/10/2015

РК Работнички против ГРК Борец го отвара 5-то коло од ВИП Супер лигата

Вечерва со почеток од 20:15 часот започнува натпреварот помеѓу РК Работнички – ГРК Борец со којшто започнува 5-тото коло од македонската ВИП Супер лига Работнички ја […]
09/10/2015

Лука Мраковчиќ: Уживам во секој момент во Македонија

Оваа сезона екипата на Металург се засили со неколку имиња, од кои и со хрватот Лука Мраковчиќ. Ракометар кој по одиграните неколку натпревари, покажа одлична игра, […]
09/10/2015

Јанко Божовиќ е играч на неделата (28.09.2015 – 04.10.2015)

По неделното гласање, во многу тесна битка со голманот на Вардар, Арпад Штербик ракометарот на Металург, Јанко Божовиќ е играч на неделата (28.09.2015 – 04.10.2015). Ракометар […]
08/10/2015

Ниту големата поддршка од фановите не им помогна на РК Радовиш да дојдат до победа!

Последниот натпревар од четвртото коло што се одигра во Радовиш помеѓу екипите на РК Радовиш и РК Охрид заврши со голема и убедлива победа на ракометарите […]