Новости

10/10/2015

(Видео) Публиката со „ауфидерзен“ ги испрати лавовите

Вардар повторно одигра одличен натпревар, со што заслужено го победи германскиот гигант Рајн Некар со резултат 25:19. А публиката не заборави повторни да ги искрати лавовите […]
10/10/2015

Вардар повторно ги припитоми германските лавови

Натпревар во кој двата тренери го почнаа многу тактички, во однос со составите. Тренерот на Рајн Некар, Јакопсен го започна натпреварот без најдобрите тројца, Грецки, Геншајмер […]
10/10/2015

Танкоски: На овој натпревар ја гледаме нашата шанса за прва победа

Покрај натпреварот помеѓу екипите на РК Вардар Јуниор и РК Прилеп, во рамките на 5-тото коло од Супер лигата ќе се сретнат и РК Тинекс Пролет […]
10/10/2015

Поповски: Наша единствена цел на овој натпревар е победа

Денес, во рамките на петотто суперлигашко коло во Скопје ќе се сретнат екипите на Вардар Јуниор и Прилеп. Домаќин на овој натпревар е екипата на РК […]
10/10/2015

Познат составот на Вардар за денешниот натпревар

Тренерот Раул Гонзалес после техничкиот состанок денес, го одреди составот за денешниот натпревар против Рај Некар. Во составот ќе го нема Стојанче Стоилов, кој поради повреда […]
10/10/2015

РК Работнички поуспешен од ГРК Борец

Екипата на Работнички дојде до својата четврта победа во машката ВИП Супер лига. Со четири победи и еден пораз, избраниците на Андон Бошковски во овој момент […]