Новости

30/04/2015
obrvan_ivica1

Ивица Обрван: Бевме блиску до изнeнадување, но искуството пресуди

Нашата репрезентација им пружи силен отпор на големата Франција, во сите 60 минути нашите ракометари беа рамноправни и одлично се држеа против француските ѕвезди. Но сепак […]
30/04/2015
manaskov_georgievski

Манасков и Георгиевски блескаа на вчерашниот натпревар

На вчерашниот натпревар против Светскиот шампион Франција, Дејан Манасков и Гоце Георгиевски прикажаа одлична игра, како во одбраната, така и во нападот. Нашето лево крило, Гоце […]
27/04/2015
kire_lazarovv

Кире Лазаров: Ќе го дадеме најдоброто од нас

Денес нашата сениорска репрезентација имаше собир во пресрет на двата квалификациски натпревари со големата Франција. Избраниците на селекторот Ивица Обрван денеска и утре ќе одработат по […]
27/04/2015
pehari_mkd_prvenstvo

Познати полуфиналните двојки во Купот на Македонија

Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија беа извлечени полуфиналните двојки во рамките на завршните натпревари од Купот на Македонија. Полуфиналните двојки се: РК Тинекс […]
27/04/2015
antonio_prolet

Комплетирано четвртото коло од плејофот, следува пауза

Со вчерашниот натпревар помеѓу екипите на Тинекс Пролет и Прилеп 2010, заврши четвртото коло од македонскиот плејоф. Натпревар во кој ракометарите на Тинекс Пролет уште на […]
25/04/2015
11188460_10204116888018806_9158210732485505336_n

Девојките на ЖРК Металург ,,ја угостија” екипата на ЖРК Вардар 2

Екипата на ЖРК Металург го совлада вториот тим на ЖРК Вардар со убедливи 27:14 (13:3). Иако овој натпревар важеше за  дерби на колото, сепак според прикажаната […]