Новости

13/06/2018

Македонија се пласираше на СП во Германија и Данска!

И покрај поразот од Романија со 26:25, ракометната репрезентација на Македонија обезбеди настап на Светското првенство кое ќе се одржи во Германија и Данска на почетокот […]
13/06/2018

Стоилов: Нема опуштање, баражите се непрeдвидливи!

Македонската репрезентација е пред пласман на уште едно големо натпреварување, Светското првенство во Данска и Германија во јануари следната година. Но за да го завери учеството […]
13/06/2018

Македонија против Романија за заверка на пласманот на СП

Попладнево македонската ракометна репрезентација ќе го одигра реванш натпреварот против Романија за заверка на пласманот на Светското првенство во Данска и Германија. По убедливата победа од […]
11/06/2018

Филип Талески: Да бидеме реални, имавме проблеми во одбраната!

Синоќа, Македонија убедливо со 32:24 славеше против Романија во првиот натпревар од бараж пресметката за пласман на СП 2019 во Германија и во Данска. Иако резултатот […]
10/06/2018

Македонија убедливо ја совлада Романија

Македонската ракометна репрезентација оствари убедлива победа од 32:24 против Романија во првиот бараж натпревар за пласман на Светското првенство кое следната година ќе се игра во […]
10/06/2018

Раул Гонзалес со проверени сили против Романија

Селекторот на македонската машка репрезентација, Раул Гонзалес го одреди 16-мината кои вечерва ќе истрчаат на теренот во СЦ „Борис Трајковски“ во првиот бараж дуел против Романија […]