Новости

05/05/2015
elena_petkovska2

Елена Петковска: Допрва ќе се зборува за успесите на женскиот ракомет

Тимот на МакРакомет разговараше со најмладиот член на ЖРК Металург, десното крило Елена Петковска. Петковска од оваа сезона е дел од првиот тим на ЖРК Металург, […]
03/05/2015
MacedoniaFlag

Младинската репрезентација во Унгарија покажа „што знае“

Младинците кои учествуваа на турнир во Унгарија  и покрај трите порази се покажаа во ,,најдобро светло” во она што очигледно најдобро го знаат. Додека противниците одмараа […]
03/05/2015
CAM00841-1

Македонија поразена во Тулуз

Машката ракометна репрезентација на Македонија, го претрпе и вториот пораз од селекцијата на Франција со резултат 35:24 (17:10), во рамките на квалификациите за Европското првенство во Полска. […]
03/05/2015
mladinci_timeout

Тоне машката младинска репрезентација

Македонската младинска репрезентација со пораз го заврши учеството на ракометниот турнир што се одржа викендов во Дабас, Унгарија. Репрезентацијата на Македонија одигра 3 натпревари и нанижа […]
02/05/2015
mladinci_makedonija

Нов пораз на македонските јуниори

Македонската ракометна селекција (играчи 1996 годиште) викендов настапува на силен турнир во Дабас, Унгарија, каде за противници ги имаат своите врсници од Унгарија, Хрватска и Норвешка. […]
02/05/2015
CAM00841-1

Нов дуел со Франција за ракометно уживање

По одличниот меч против веројатно најдобрата ракометна генерација на сите времиња, кој за жал не беше крунисан со позитивен резултат, Македонија во недела ја очекува реванш […]