Новости

11/05/2015

Познати термините за завршните турнири во Купот на Македонија

Познати се конечните термини за одигрувањето на завршните турнири во Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција. Термините не се истите што беа проектирани […]
11/05/2015

Екипата на Вардар е новиот младински шампион на Македонијa

Вчера во спортската сала во Автокоманда се одржа завршницата на машкото младинско првенство на Македонија. На завршниот турнир се најдоа четирите прво пласирани екипи РК Вардар, […]
11/05/2015

Анреа Пенезиќ по 5-ти пат во „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ

Хрватската интернационалка Андреа Пенезиќ повторно заслужено се најде меѓу трите најголеми ѕвезди на колото во Лигата на шампионите. По одличните две партии на Ф4 турнирот во […]
11/05/2015

Лејно повторно во Топ 5 одбрани, за заокружување на одличната сезона

Голманката на ЖРК Вардар, Амандин Лејно повторно се најде на Топ 5 листата од најдобри одбрани во Лигата на шампиони, овојпат од Ф4 турнирот во Будимпешта. […]
09/05/2015

Будуќност останува “ноќна мора“ за ЖРК Вардар

Сепак Будуќност останува “ноќна мора“ за нашите ракометарки, кои денес не успеа да се одмаздат и да ја издвојуваат првата победа против црногорките. Натпревар во кој […]
09/05/2015

Ања Алтхаус е подготвена за дуелот со Драгана Цвијиќ

Нашиот пикер Ања Алтхаус е подготвена за дуелот со Драгана Цвијиќ, дуел кој очекуваме конечно нашата ракометарка да издвојува победа. Откако дојде на клупата помошниот тренер […]