Новости

16/05/2015

Марија Николиќ: Ќе пробаме да го изненадиме ЖРК Вардар

Денес со почеток во 15:00 часот во СЦ „Јане Сандански“ се игра финалето од Купот на Македонија. Тимот на МакРакомет накратко поразговара со пивотот на ЖРК […]
16/05/2015

ЖРК Металург ќе проба да ги изненади вардарки

Ракометарките на ЖРК Металург денес во финалето на Купот на Македонија ќе играат против фаворитот ЖРК Вардар. Натпревар во кои голем дел од љубителите на ракометот […]
15/05/2015

Полуфинални натпревари од женскиот ракометен Куп на Македонија

Денеска се играат полуфиналните натпревари во ракометниот Куп на Македонија во женска конкуренција. Пелистер : ЖРК Металург (СРЦ „Кале“) од 17:00 часот Вардар : Вардар СЦБТ […]
14/05/2015

Вардар очекувано го совлада Зомимак-М

Вардар се пласира во големото финале на националниот куп, откако очекувано го совлада струмички Зомимак-М, со убедливи 46:25. Струмичани им парираа на вардарци во првите 15 […]
14/05/2015

Металург прв финалист во Купот на Македонија

Екипата на Металург очекувано е првиот финалист во Купот на Македонија, откако во првото полуфинале ја совлада екипата на Тинекс Пролет со резултат 20:24 (9:10). Металург […]
13/05/2015

Билетите за Купот на Македонија пуштени во продажба

РК Вардар како организатор на Купот на Македонија објави дека билетите за полуфиналните и финалните натпревари се пуштени во продажба по цена од 50 денари. Истите […]