Новости

10/10/2015

Танкоски: На овој натпревар ја гледаме нашата шанса за прва победа

Покрај натпреварот помеѓу екипите на РК Вардар Јуниор и РК Прилеп, во рамките на 5-тото коло од Супер лигата ќе се сретнат и РК Тинекс Пролет […]
10/10/2015

Поповски: Наша единствена цел на овој натпревар е победа

Денес, во рамките на петотто суперлигашко коло во Скопје ќе се сретнат екипите на Вардар Јуниор и Прилеп. Домаќин на овој натпревар е екипата на РК […]
10/10/2015

Познат составот на Вардар за денешниот натпревар

Тренерот Раул Гонзалес после техничкиот состанок денес, го одреди составот за денешниот натпревар против Рај Некар. Во составот ќе го нема Стојанче Стоилов, кој поради повреда […]
10/10/2015

РК Работнички поуспешен од ГРК Борец

Екипата на Работнички дојде до својата четврта победа во машката ВИП Супер лига. Со четири победи и еден пораз, избраниците на Андон Бошковски во овој момент […]
09/10/2015

Дали Вардар повторно ќе ги притоми германските лавови?

Ракометарите на Вардар утре пред најголемиот предизвик до сега во Лигата на шампионите, во Скопје ќе гостува еден од претендентите за првото место во нашата група, […]
09/10/2015

Наташа Антиќ: Мотивирани и желни за докажување против Хрватска

Македонската женска репрезентација утре го игра вториот натпревар од рамките на квалификациите за Европското првенство 2016 во Шведска, против репрезентацијата на Хрватска. Откако на првиот натпревар […]