Новости

16/10/2015

Ливриниќ: Максимално концентрирано, до позитивен резултат

Екипата на ЖРК Металург е нашиот втор претставник во Европските натпреварувања, покрај ЖРК Вардар кој игра во најсилната лига на шампионки. ЖРК Металург минатата натпреварувачка сезона […]
16/10/2015

Мајнов: Очекувам поволен резултат на овој натпревар

Вечерва, со натпреварот помеѓу екипите на РК Тинекс Пролет и РК Вардар Јуниор ќе започне 6-тото коло од машката ВИП Супер лига. Овој прв натпревар од […]
16/10/2015

Вардар без четворица ракометари против Колдинг

Македонскиот шампион отпатува во Бриндби со 15 ракометари, откако во Скопје како што објавија на официјалниот сајт на Вардар, останале во Скопје Арпад Штербик и Алекс […]
16/10/2015

Марјан Андонов: Одиме таму за да победиме

РК Струмица денес од 20:00 часот во рамките од второто коло од ЕХФ-купот, ќе го одигра првиот од двата натпревари кои ќе ги изигра против Хаукар […]
16/10/2015

Кирил Колев е играч на неделата (05.10.2015 – 11.10.2015)

Искусниот голман на РК Охрид, Кирил Колев го заслужи приматот играч на неделата (05.10.2015 – 11.10.2015). Со неговиот неверојатен подвик на гостувањето во Радовиш, 20 успешни […]
16/10/2015

Ојлески одлично се снајде во Романија

Поранешниот ракометар на Металург, Гоце Охлески кој оваа сезона го напушти својот матичен клуб и замина во Романија, во екипата на Одорхеи одлично се снајде во […]