Новости

20/05/2015
rk vardar logo

Четворица стандардни ракометари остануваат во Вардар

Очигледно раководството на РК Вардар е максимално посветено околу заогружување на „ростерот“ за следната натпреварувачка сезона. После официјализиране на договорот на Марсениќ, за очекување е во […]
20/05/2015
makedonija_rakomet

Денес започнува втората половина од плеј-оф фазата

Денес започнува завршницата во разигрувањето за шампионската титула на Македонија. На програмата денес се 3 натпревари. По одигрувањето на првите 5 кола од оваа фаза на првото […]
20/05/2015
marsenic-metalurg

Марсениќ повторно се враќа во Македонија, но овојпат во Вардар

Српскиот репрезентативец Мијајло Марсениќ повторно се враќа во Македонија, но овојпат во редовите на Вардар. Ракометар кој ќе биде замена за Михаил Чипурин, на кој му […]
19/05/2015
lekic_camp

ФАНТАЗИЈА ПО ТРЕТ ПАТ: Андреа Лекиќ го најави кампот во Охрид

Трета година по ред ракометарката на ЖРК Вардар, Андреа Лекиќ ќе организира камп за млади ракометарки и ракометари на возраст од 11 до 17 години. После […]
19/05/2015
ehfmanlogo

(Видео) Невозможна мисија: Задржи ги незапирливите!

Продукцијата на ЕХФ како за погодоците, така направи прекрасно видео и за најдобрите и најзначајните одбрани во текот на актуелната сезона во Лигата на шампиони. Видео […]
19/05/2015
ehfmanlogo

(Видео) Најдобрите погодоци за оваа сезона во ЛШ

Продукцијата на ЕХФ направи прекрасно видео од најдобрите и најзначајните погодоци во текот на актуелната сезона во Лигата на шампиони. Видео во кое секој љубител на […]