Новости

17/10/2015

Ѓер доминантно до победа над Вардар

Дербито на првото коло во женската ракометна лига на шампиони помеѓу Вардар и Ѓер, заврши со убедлив триумф на гостинките од 22-27. Доминантно од 1-та до […]
17/10/2015

ГРК Борец и РК Охрид во трка за нови бодови

Екипата на ГРК Борец, во шестото коло од нашето домашно првенство ја пречекува екипата на РК Охрид. Откако во претходниот натпревар, екипата на ГРК Борец загуби […]
17/10/2015

РК Работнички гостува во Прилеп

Натпреварот од 6-тото коло помеѓу екипите на РК Прилеп и РК Работнички, со право го добива епитетот,,дерби натпревар“. Заради се подобрата игра и на двата состава, […]
17/10/2015

РК Металург 2 го пречекува РК Радовиш

Денес продолжуваат натпреварите од 6-тото коло од ВИП машката Супер лига. Најнапред, во првиот натпревар денес ќе се сретнат екипите на РК Металург 2 и РК […]
17/10/2015

РК Вардар брка нова победа во ЛШ

Македонскиот првак, екипата на РК Вардар продолжува со натпреварите од најелитното натпреварување, во Лигата на шампионите. Нареден противник на ,,вардарци“ е екипата на Колдинг, која во […]
16/10/2015

Нови бодови за РК Вардар Јуниор

Првиот натпревар од 6-тото коло од нашето најсилно ракометно натпреварување во кој играа РК Тинекс Пролет и РК Вардар Јуниор, заврши со победа на РК Вардар […]