Новости

22/05/2015
prilep_metalurg

Лесни победи на Вардар и Металург

Денес се одиграа два натпревари во рамките на плеј-оф фазата на машката Супер лига од 7-то коло. Без големи изненадувања, очекувано лесни победи и нови бодови […]
22/05/2015
vardar_metalurg

Вардар и Металург домаќини на Зомимак-М и Прилеп

Денес во рамките на плеј-оф фазата на машката Супер лига започнува 7-то коло во кое ќе се сретнат екипите на РК Вардар и РК Зомимак-М и […]
22/05/2015
goce_georgievski_fra

Гоце Георгиевски уште две години во Тулуз

Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски ја продолжи соработката со Тулуз за уште две години, изјави Георгиевски за „Македонски Спорт“. „Точно е дека ја продолжив соработката со Тулуз […]
21/05/2015
Dereven of Russia

Александар Деревен потпиша тригодишен договор со Вардар

Тоа што се најавуваше уште во Јануари оваа година, денес и официјално беше потврдено од РК Вардар. 23-годишниот русин Александар Деревен потпиша тригодишен договор со Вардар. […]
21/05/2015
nikolic_julija

Јулија Николиќ стави крај на својата ракометна кариера

По повеќе од цела деценија помината во нашата земја, средниот бек на ЖРК Вардар, Јулија Николиќ (Портјанко) стави крај на својата ракометна кариера. Натурализираната поранешна македонска […]
20/05/2015
vardar_rk_prilep

Резултати од 6-то коло од плејофот во ВИП Супер лигата

Денес на програмата беа три натпревари во рамките од 6-то коло од плејофот во ВИП Супер лигата, натпревари кои завршија без големи изненадувања и очекувани резултати. […]