Новости

30/09/2015

Никола Маркоски: Со борба до последната секунда, до добар резултат!

Екипите на РК Металург и дебитантот во оваа нова натпреварувачка сезона, екипата на РК Работнички ќе го заокружат второто коло од ВИП машката Супер лига. По […]
29/09/2015

РК Радовиш го пречекува РК Вардар Јуниор

По одигрување на првото коло и двете екипи претрпеа порази, па се чини дека овој натпревар е од исклучително значење и за двете екипи, бидејќи и […]
29/09/2015

СЕХА Лига: Вардар – Татран

Нема одмор за македонскиот ракометен шампион. Откако во неделата го одигра мечот од второто коло во Лигата на шампионите, веќе денес, Вардар ќе го игра мечот […]
28/09/2015

Вардар гази сигурно кон врвот на групата Б

Македонскиот шампион Вардар, со секој одигран натпревар, се посериозно ја истакнува својата кандидатура за пласман на завршниот турнир на овогодинешната Лига на шампиони. Рака на срце, […]
28/09/2015

Заслужена радост на „плаво-белите“

Рaдoстa нa лицaтa нa млaдите метaлурзи нa крaјoт oд мечoт сo Шaфхaузен, пoкaжa кoлку им беше битен oвoј меч. Не сaмo штo сo oвие двa бoдa, […]
28/09/2015

Дрогришки: Победата на овој натпревар ни ја крена самодовербата!

Во второто коло од ВИП машката Супер лига се сретнаа екипите на РК Пелистер и РК Пролет. Во еден тежок натпревар, домаќинот – екипата на РК […]