Новости

29/05/2015
vardar-junior-krunisan-za-pobednik-vo-prva-liga-1936

РК Вардар Јуниор од наредната сезона ќе се натпреварува во Супер лигата

Втората екипа на РК Вардар, РК Вардар Јуниор е победник во натпреварувањето во Првата лига на Македонија. Со максимален број на победи, екипата на Вардар Јуниор […]
29/05/2015
champion_all_star

Лазаров најдобар десен бек, Душебаев најдобар млад играч во ЛШ

На ден пред стартот на Ф4 турнирот во Келн, ЕХФ го соопшти идеалниот тим во Лигата на Шампионите оваа сезона. Тим во кој се најде нашиот […]
28/05/2015
aco_jonovski_qatar

Јоноски се сели во Германија, потпиша за Бергишер

Македонскиот репрезентативец, Ацо Јоноски брзо најде нов ангажман откако замина од Ла Риоха, се сели во Германија во Бундес лигата, во екипата на Бергишер. Екипа која […]
28/05/2015
kire_lazarov_barcelona

Лазаров во Топ 5 стрелци во историјата на Ф4

Вчера ЕХФ излезе со листа од 20 најдобри стрелци во историјата на Ф4 турнирите, кои започнаа од 2010 година. Листата ја предводи чешкиот репрезентативец Филип Јиха […]
28/05/2015
daskalovski_zlatko

Златко Даскалоски ја игра својата најдобра сезона

Македонскиот интернационалец Златко Даскалоски без сомнение оваа сезона има одлични бројки во дресот на романскиот состав Темишвар. Доказ за тоа беше и последниот натпревар, во кој […]
27/05/2015
makedonija_rakomet

Конечни резултати од 8-то коло

Денес со натпреварот помеѓу екипите на Зомимак-М и Металург се заврши 9-тото коло од разигрувањето за шампионската титула на Македонија. Покрај овие две екипи, во ова […]