Новости

22/10/2015

Одбраната – клуч за успех против Киелце

Во пресрет на исклучително битниот дуел со Киелце во ЛШ во сабота, екипата на РК Вардар денес одрша прес конференција, на која своите очекувања ги дадоа […]
21/10/2015

РК Радовиш го измачи Металург

Екипата на Металург дојде до нова победа иако овој пат потешко од очекуваното. РК Радовиш беше одличен противник, но сепак на крајот немаа сили за да […]
21/10/2015

Киелце без Лиевски и Зорман против Вардар

Екипата на Киелце со соочува со мали проблеми пред натпреварот со нашиот шампион Вардар. Талант Душебаев во саботното гостување во Скопје, нема да може да смета […]
21/10/2015

РК Радовиш гостува во Автокоманда

Екипата на Металург денес го игра одложениот натпревар од ВИП машката Супер лига против екипата на Радовиш. РК Металург ја пречекува екипата на Радовиш на домашен […]
21/10/2015

Само со „ајмо девојке“ не може до титула во ЛШ

Безидеен, дезорганизиран, немотивиран. Со еден збор, слаб. Таков беше ЖРК Вардар во првото коло од Лигата на шампионите. И два дена по одиграниот натпревар, ракометната јавност […]
20/10/2015

РК Струмица му гостува на Спартак Војпут

Ракометарите на РК Струмица во четврток му гостуваат на Спартак Војпут, во рамките од СЕХА лигата. Натпревар во кој двете екипи не пројдоа понатака во 3-то […]