Новости

04/06/2015

Билети од 50, 100 и 200 денари за натпреварот со Чешка

На македонската репрезентација и престојат два клучни натпревари во рамките од квалификациите за Европското првенство во Полска, што ќе се одржи следната година. Најпрвин на 10-ти […]
03/06/2015

Металург со убедлива победа против Пролет за крај на сезоната

Со натпреварот помеѓу екипите на Тинекс Пролет и Металург, како и Зомимак-М и Прилеп заврши натпреварувачката 2014/2015 сезона. Екипата на Зомимак-М беше подобра од екипата на […]
02/06/2015

ЖРК Металург – извор на македонски ракометарки

Нешто што вистински не радува во женскиот ракомет е екипата на ЖРК Металург! Екипа која слободно може да ја наречеме извор на македонски ракометарки, кој заедно […]
02/06/2015

Гоце Георгиевски: Верувам во пласман на ЕП во Полска

МакРакомет во разговор со македонскиот репрезентативец Гоце Георгиевски, дознава повеќе за неговото адаптирање на француското првенство, начинот на живот и неговите планови како на клупско, така […]
01/06/2015

РК Вардар е новиот шампион на Македонија

Со натпреварот помеѓу екипите на РК Вардар и РК Радовиш започна последното коло од оваа натпреварувачка сезона. Очекувано победата ја однесе екипата на Вардар совладувајќи ја […]
01/06/2015

Обрван го објави поширокиот список за натпреварите со Швајцарија и со Чешка

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Ивица Обрван го објави поширокиот список на ракометари на кои смета за натпреварите со Швајцарија и со Чешка, во рамките од […]