Новости

06/06/2015

По германската авантура, Манасков се враќа во Македонија

Пред вчерашниот натпревар со екипата на Гепинген емотивно обраќање имаше македонскиот репрезентативец во редовите на Вецлар, Дејан Манасков, кој од веќе од следната сезона ќе настапува […]
05/06/2015

Миркуловски се збогува со Хановер, следна дестинација Вецлар

Македонскиот репрезентативец Филип Миркуловски, денес на последниот натпревар на домашен терен се збогува со екипата на Хановер. Екипата на Ханавор загуби од Кил со 26:28, натпревар […]
04/06/2015

Билети од 50, 100 и 200 денари за натпреварот со Чешка

На македонската репрезентација и престојат два клучни натпревари во рамките од квалификациите за Европското првенство во Полска, што ќе се одржи следната година. Најпрвин на 10-ти […]
03/06/2015

Металург со убедлива победа против Пролет за крај на сезоната

Со натпреварот помеѓу екипите на Тинекс Пролет и Металург, како и Зомимак-М и Прилеп заврши натпреварувачката 2014/2015 сезона. Екипата на Зомимак-М беше подобра од екипата на […]
02/06/2015

ЖРК Металург – извор на македонски ракометарки

Нешто што вистински не радува во женскиот ракомет е екипата на ЖРК Металург! Екипа која слободно може да ја наречеме извор на македонски ракометарки, кој заедно […]
02/06/2015

Гоце Георгиевски: Верувам во пласман на ЕП во Полска

МакРакомет во разговор со македонскиот репрезентативец Гоце Георгиевски, дознава повеќе за неговото адаптирање на француското првенство, начинот на живот и неговите планови како на клупско, така […]