Новости

10/10/2015

Познат составот на Вардар за денешниот натпревар

Тренерот Раул Гонзалес после техничкиот состанок денес, го одреди составот за денешниот натпревар против Рај Некар. Во составот ќе го нема Стојанче Стоилов, кој поради повреда […]
10/10/2015

РК Работнички поуспешен од ГРК Борец

Екипата на Работнички дојде до својата четврта победа во машката ВИП Супер лига. Со четири победи и еден пораз, избраниците на Андон Бошковски во овој момент […]
09/10/2015

Дали Вардар повторно ќе ги притоми германските лавови?

Ракометарите на Вардар утре пред најголемиот предизвик до сега во Лигата на шампионите, во Скопје ќе гостува еден од претендентите за првото место во нашата група, […]
09/10/2015

Наташа Антиќ: Мотивирани и желни за докажување против Хрватска

Македонската женска репрезентација утре го игра вториот натпревар од рамките на квалификациите за Европското првенство 2016 во Шведска, против репрезентацијата на Хрватска. Откако на првиот натпревар […]
09/10/2015

РК Работнички против ГРК Борец го отвара 5-то коло од ВИП Супер лигата

Вечерва со почеток од 20:15 часот започнува натпреварот помеѓу РК Работнички – ГРК Борец со којшто започнува 5-тото коло од македонската ВИП Супер лига Работнички ја […]
09/10/2015

Лука Мраковчиќ: Уживам во секој момент во Македонија

Оваа сезона екипата на Металург се засили со неколку имиња, од кои и со хрватот Лука Мраковчиќ. Ракометар кој по одиграните неколку натпревари, покажа одлична игра, […]