Новости

09/10/2015

РК Работнички против ГРК Борец го отвара 5-то коло од ВИП Супер лигата

Вечерва со почеток од 20:15 часот започнува натпреварот помеѓу РК Работнички – ГРК Борец со којшто започнува 5-тото коло од македонската ВИП Супер лига Работнички ја […]
09/10/2015

Лука Мраковчиќ: Уживам во секој момент во Македонија

Оваа сезона екипата на Металург се засили со неколку имиња, од кои и со хрватот Лука Мраковчиќ. Ракометар кој по одиграните неколку натпревари, покажа одлична игра, […]
09/10/2015

Јанко Божовиќ е играч на неделата (28.09.2015 – 04.10.2015)

По неделното гласање, во многу тесна битка со голманот на Вардар, Арпад Штербик ракометарот на Металург, Јанко Божовиќ е играч на неделата (28.09.2015 – 04.10.2015). Ракометар […]
08/10/2015

Ниту големата поддршка од фановите не им помогна на РК Радовиш да дојдат до победа!

Последниот натпревар од четвртото коло што се одигра во Радовиш помеѓу екипите на РК Радовиш и РК Охрид заврши со голема и убедлива победа на ракометарите […]
08/10/2015

Бобан Блажески: Одиме на победа!

Денес екипите на РК Радовиш и РК Охрид со меѓусебен дуел ќе го затворат 4-тото коло од ВИП машката Супер лига. Домаќин на овој натпревар е […]
08/10/2015

РК Прилеп убедливо ја совлада екипата на Тинекс Пролет

Екипата на РК Прилеп дојде до уште една нова победа, откако убедливо ја совлада екипата на РК Тинекс Пролет во натпревар од 4-тото коло од ВИП […]