Новости

24/10/2015

Вардар го тресна од земја големиот Киелце

Никој не очекуваше вака лесно да ракометарите на Вардар да дојдат до убедлива победа против полската екипа Киелце. Вардар го тресна од земја Киелце, со што […]
24/10/2015

Комитите и Манасков ги „закопаа“ секирите

Вечерва конечно се расчистија сите недоразбирања помеѓу Комитите и Дејан Манасков, кога на денешното претставување на ракометарите на Вардар, кога беше кажано името на Дејан Манасков […]
24/10/2015

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Хипо

Познати се составите на ЖРК Вардар и Хипо за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 20:15 часот. ЖРК Вардар: Алтхаус, Черноиваненко, Човиќ, Дамјановиќ, Дембеле, […]
24/10/2015

Познат составот на Вардар за денешниот натпревар

Познати се составите на Вардар и Киелце за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Вардар: Абутовиќ, Ангелов, Брумен, Цинриќ, Дибиров, Душебаев, Горбок, […]
24/10/2015

Познат составот на ЖРК Металург за дуелот со Вестфрисланд

Познати се составите на ЖРК Металург и Вестфрисланд за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:00 часот. ЖРК Металург: Антиќ, Белеска, Цаневска, Дабевска, Дурланова, […]
24/10/2015

Дембеле: Мора да се фокусираме на нашата игра

Во второто коло од Лигата на шампиони во женска конкуренција, екипата на Вардар гостува кај Хипо, во обид да се освојат првите бодови во групата. Разочарувачката […]